Sufity podwieszane mają wiele zastosowań. Pozwalają obniżyć sufit zwłaszcza w starym budownictwie, gdzie wysokość pokoi w kamienicach sięga często 3,5 metra. Istotną zaletą jest możliwość zakrycia instalacji elektrycznych, wodociągowych, klimatyzacyjnych i innych. Sufity podwieszane to również dobre podłoże do wmontowania oświetlenia umieszczonego między poziomami sufitów. Zapewniają lepszą akustykę oraz tworzą doskonalszy wizualnie efekt od nieraz krzywych stropów, widocznych łączeń płyt betonowych czy po prostu braków wyrównującej gładzi. Sufity podwieszane pozwalają kreować przestrzeń projektantom wykonujących stylizację zawodowo lub amatorsko na potrzebę swojego domu.
W zależności od potrzeb użytkowych można wykonać sufity podwieszane z najczęściej stosowanych:
- płyt gipsowo-kartonowych lub gipsowo-włóknowych, przymocowanych do stalowego rusztowania nie widocznego w efekcie końcowym
- kasetonów i paneli układanych na widocznej ostatecznie konstrukcji nośnej
- powłok na bazie PCV, układane na ukrytych listwach przymocowanych do ścian bądź stropu
Sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych stanowi imitację tradycyjnego tynku, którego można pokryć farbą. Najczęściej stosowane są w pomieszczeniach mieszkalnych, restauracjach, kawiarniach. Lekka, nośna konstrukcja z cienkościennej stali, droższego aluminium albo rzadziej drewna tworzy kratownice, do której przymocowuje się płyty dostępne również w wersji wodoodpornej, ognioodpornej oraz wodo- i ognioodpornej. Sufity podwieszane mogą być również wykonane z płyt gipsowo-włóknowych, do produkcji których wykorzystuje się gips oraz włókna przerobionej makulatury, wymieszane i sprasowane pod ciśnieniem. Ciekawym rozwiązaniem są elastyczne płyty gipsowo-kartonowe, z których można tworzyć nietypowe kształty sufitów np. kopuły, łukowate sklepienia.
Sufity podwieszane z zastosowaniem kasetonów są stosowane w pomieszczeniach biurowych, szpitalach, szkołach i wielu innych budynkach publicznych. Wyróżniają się prostym i szybkim montażem. Powtarzające się najczęściej kwadraty o wymiarach boku 60cm mogą być dostępne w różnych kolorach wzorach, fakturach. Kasetony perforowane lepiej pochłaniają dźwięk.
Sufity panelowe w zależności od kształtu pojedynczego elementu montowane są na pióro (element łączący) i wpust (wyprofilowane wgłębienie) lub z tzw. obcym piórem, gdy łącznik nie wynika z formy panelu sąsiadującego. Panele o różnej szerokości i gamie kolorystycznej mogą być wykonane z twardego PVC, na bazie płyty wiórowej i innych materiałów drewnopochodnych, a także z blachy stalowej bądź aluminiowej. Zaletą sufitów podwieszanych z paneli jest łatwość pozornego modyfikowania przestrzeni, dzięki różnym układom elementów.
Sufity napinane to innowacja w tej dziedzinie. Dekoracyjne powłoki sufitowe (DPS) wykonane są ze specjalnej elastycznej folii i również służą do obniżania wysokości pomieszczeń, ukrycia instalacji oraz maskowania mankamentów stropu. DPS są odporne na wilgoć i wahania temperatury, mogą być stosowane w pomieszczeniach mieszkalnych, łazienkach, kuchniach oraz obiektach użyteczności publicznej. Są plastyczne i dostępne w różnych kolorach oraz postaciach: matowej, tłoczonej, satynowej, błyszczącej lub lustrzanej.
Stosowane sufity podwieszane to najłatwiejsza droga uzyskania obniżenia wysokości pomieszczeń, kosztów za ogrzewanie oraz ukrycia instalacji. W pomieszczeniach pozwalają uzyskać wymagany efekt wzmocnienia akustyki lub dźwiękochłonności. Tworzą też świetną bazę to kreowania stylowego wnętrza.
Więcej na:
http://www.grupapsb.com.pl/porady/tematy-miesiaca/sufity-podwieszane.html
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Szukaj na tym blogu
Lista postów
-
►
2014
(8)
- ► października (1)
-
►
2013
(25)
- ► października (1)
-
►
2012
(44)
- ► października (4)
-
►
2011
(48)
- ► października (3)
-
▼
2010
(108)
- ► października (7)
-
▼
sierpnia
(18)
- Warunki przyłączenia do sieci energetycznej - jaka...
- Nowoczesne kominki – rodzaje i zastosowanie – vade...
- Zapobieganie i usuwanie grzyba w pomieszczeniach
- Obsługa programu Sweet Home 3D - pierwsze kroki
- Darmowy program do projektowania wnętrz
- Jak dobrać moc cieplną kotła węglowego - kalkulacje
- Jak działa centralne ogrzewanie - schematy instalacji
- Zalety i wady ogrzewania podłogowego
- Jak działa ogrzewanie podłogowe
- Sufity podwieszane - rodzaje i ich zastosowanie
- Budowa oczka wodnego
- Łąka na dachu
- Rodzaje i ceny pokryć dachowych
- Jak wybrać pokrycie dachowe - od czego zależy wybór
- Rodzaje ogrodzeń - systemy, ceny, jakie ogrodzenie...
- Jak naprawić zapchany zlew
- Kwiaty i rośliny cieniolubne w ogrodzie
- Jak prowadzić dziennik budowy
Kontakt
Blog ma wyłącznie charakter informacyjny. Nie ponoszę odpowiedzialności za absolutną poprawność prezentowanych informacji.
jteldz (małpka) gmail.com
jteldz (małpka) gmail.com
Tagi-
- budowa domu (65)
- wnętrza (50)
- ciekawostki (43)
- porady budowlane (32)
- ogród (30)
- technologie (29)
- remonty (27)
- wykończenie (27)
- formalności (22)
- ogrzewanie (21)
- projekty (19)
- ekologia (11)
- filmy (10)
- prawo budowlane (10)
- bezpieczeństwo (8)
- finanse (8)
- nieruchomości (5)
- feng shui (3)
- rynek (2)
- suity (1)
0 komentarze:
Prześlij komentarz