Dlaczego wilgoć w domu jest zjawiskiem niepożądanym? Wie o tym każdy, kto choć chwilę spędził w domu z problemem wilgoci. Wilgoć wchodzi na ściany i powoduje zniszczenie materiałów wykończenia wnętrz i gnicie mebli. Wilgoć powoduje, że dom śmierdzi stęchlizną, którą przesiąkają też nasze ubrania. Wilgoć sprzyja też rozwojowi pleśni i innych grzybów, które oprócz wpływu na wygląd wnętrza mogą też wpływać na zdrowie i samopoczucie domowników wywołując choroby i alergie. Dlatego walka z wilgocią w domu jest tak ważna.
Powody wilgoci na ścianach
Powodów wilgotnienia ścian w domu może być wiele.
- Najczęstszą przyczyną pojawienia się wilgoci w starych domach jest brak odpowiedniego ocieplenia i izolacji ścian od niskich temperatur i warunków atmosferycznych na zewnątrz.
- Powodem może być też zła izolacja fundamentów i wilgotnienie murów od ziemi.
- Obecność wilgoci w nowych domach może być spowodowana błędami w wykonaniu i izolacji ścian czy fundamentów - tzw mostkami termicznymi lub też, co może niektórych dziwić, zbyt szczelnymi oknami, które przy braku wentylacji mechanicznej mogą powodować niedostateczne wentylowanie pomieszczeń i gromadzenie się wilgoci w miejscach, które są najzimniejsze (ściany).
Pozbywanie się wilgoci ze ścian
Zobacz też:
Osuszanie ścian
Jak pozbyć się wilgoci ze ścian
Osuszanie budynków - oferty
Usuwanie grzyba z pomieszczeń
0 komentarze:
Prześlij komentarz