Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

Jak stare powiedzenie głosi: przez okna ma się wgląd do duszy domu. Stąd też ich dekoracja jest równie istotna jak wystrój reszty wnętrza. Mimo iż, żaluzje oraz rolety na stałe zagościły w wielu domach, firany i zasłony wydają się przeżywać swój renesans. Pozawieszane na karniszach nadają pomieszczeniom przytulnego, ciepłego oblicza. Same karnisze obecnie nie przypominają już dawnych, zwykłych drążków z żabkami. Coraz częściej już same karnisze stają się efektowną ozdobą okna. Dobrze dobrane powinny harmonijnie współgrać z pozostałymi elementami wystroju. Jeśli natomiast karnisz nie będzie pełnić dekoracyjnej roli, można go z powodzeniem ukryć, tak by niepotrzebnie nie rzucał się w oczy.

Obecnie w sprzedaży dostępna jest pełna gama przeróżnych wzorów karniszy. Mogą być wykonane z drewna lub metalu o wielu kształtach i barwach. Nie brakuje prostych, drewnianych drążków zakończonych kulą, stożkiem, dzwonkiem, czy bardziej dekoracyjnym wykończeniem. Można również zdecydować się na karnisze w stylu rustykalnym, obudowane drewnianą, rzeźbioną ramą. Karnisze bez większych udziwnień pasują zarówno do nowoczesnych pokoi jak bardziej innowacyjnych aranżacji.Ostatnio większym zainteresowaniem cieszą się karnisze w wersji minimalistycznej. Materiał, z którego są wykonane, stylizowany jest na mosiądz lub stal nierdzewną. Ten zabieg nadaje im bardziej antycznego wizerunku. Karnisze pasują nie tylko do zasłonek wykonanych z ciężkich tkanin czy kotar ale także kolorowych i zwiewnych firan. Aktualnie panuje trend na karnisze zbudowane z różnych tworzyw. Metalowe oraz aluminiowe części gwarantują niezawodną funkcjonalność karnisza oraz nietuzinkowy wygląd dzięki połączeniu z drewnem.Wiele osób urządzając swoje mieszkanie, chce nadać mu bardziej oryginalny klimat. Także karnisze, będąc już same prawdziwym dziełem stuki, mogą pomóc nadać piękno i szyk całemu pomieszczeniu. Innowacyjne formy, wymyślne dodatki sprawiają, że okno zyskuje ciekawszą prezencję. Obecnie każdy może znaleźć karnisz odpowiedni do swoich upodobań. Miłośnicy błyskotek, kryształków oraz kolorowych szkiełek mogą wybrać modele posiadające dekoracyjne kamienie. Karnisze subtelnie przyciągać uwagę oraz naprawdę zachwycają domowników i odwiedzających gości. Sprawiają, że stają się autentycznym ukoronowaniem dla całej aranżacji okna.


Przed zakupem odpowiedniego karnisza, należy zwracać uwagę nie tylko na jego wygląd czy rozmiary, ale warto przyjrzeć się elementom, z których jest skonstruowany. Dobrze, gdy posiada regulowane mocowanie pozwalające ustawić karnisz w dowolnej odległości od ściany. Dla większego bezpieczeństwa oraz wygody podczas użytkowania produktu, powinno się wybierać modele montowane na więcej niż jedną śrubę. Często karnisze posiadają wsporniki otwarte, przez co umożliwiają łatwiejsze zdejmowanie drążka w czasie poprawiania ułożenia kółek i wymianie dekoracji okiennej. Takie rozwiązanie jest istotne, gdy zawiesza się tkaniny z zakończeniami, które naciąga się na drążek lub zakłada na ostatnio bardzo modne szelki.Okna odgrywają znaczącą rolę w wystroju pokoju. Ich wykończenie może zadecydować o porażce bądź też sukcesie całej stylizacji. Nie wszyscy jednak przepadają za odsłoniętym karniszem, dlatego sprytnie można go ukryć. Najlepiej schować go za nawis wykonany z karton-gipsu. Co prawda wymaga to trochę pracy podczas remontu, ale ostateczny efekt jest wart poświęcenia. Za nawisem skutecznie zostaje zasłonięty znienawidzony przez lata karnisz, a dla spektakularnego efektu można poprowadzić wewnątrz wnęki węża LED. Po włączeniu oświetlenia całość zyskuje jeszcze bardziej wyjątkowy i nastrojowy klimat.

Źródło zdjęć:
http://www.madex.pl/
http://www.mardom.com.pl/
www.e-lazienki.pl
www.infookno.pl
www.budnet.pl

Zobacz też:
Jak chronić dom przed słońcem
Rolety na okna dachowe
Dekoracje okien
Aranżacje okien

0 komentarze:

Prześlij komentarz