Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

Od jakiegoś czasu można zaobserwować wśród trendów wnętrzarskich śmiałe nawiązania do natury, zarówno do jej kolorystyki, jak i wzorów. W pomysłach na aranżacje łazienek nie brakuje motywów kwiatowych i roślinnych. Wręcz przeciwnie – jest ich coraz więcej, a producenci ceramiki oferują piękne płytki łazienkowe w tej właśnie tematyce. Kwiaty i inne motywy roślinne doskonale sprawdzają się zarówno w salonach kąpielowych, jak i w klasycznych łazienkach.
Duże kwiaty i delikatne łączki

Płytki łazienkowe z kwiatowymi motywami mogą stworzyć interesującą dekorację ściany. Można zastosować je jako obramowanie lustra, ozdobny pas na ścianie lub też duży wzór na całą ścianę, na przykład nad wanną. Umożliwiają to przede wszystkim duże płytki, ale nie brakuje także możliwości stworzenia dużego obrazu z większej ilości mniejszych kafelków.
Spośród bogatej i jednocześnie zachwycającej oferty producentów ceramiki trudno jest wybrać jedną kolekcję. Pięknych wzorów i kolorów jest tyle, że nie wiadomo, na co się zdecydować. Przedstawiamy więc kilka podpowiedzi, które być może staną się inspiracjami do zmiany wystroju w łazienkach. Zapraszamy do lektury!

Źródło: https://sklep.paradyz.com/produkty/plytki--lazienka
Duży wyrazisty kwiat

Motyw dużych i wyrazistych kwiatów przy kabinie prysznicowej lub wannie ładnie podkreśli wnękę. Jeśli pozostałe płytki są jaśniejsze, kwiat wyraźnie wybije się na ich tle i ożywi całe wnętrze, dodając mu indywidualnego charakteru.

Delikatne kwiaty i odważna kolorystyka

Drobne kwiaty możemy łączyć z odważną i ekstrawagancką kolorystyką. Płytki łazienkowe z delikatnymi kwiatami będą doskonale kontrastować i wpisywać się w odważną kolorystykę, jak połączenie czerni z czerwienią, pomarańczem lub też granatem. Posłużyć też mogą jako dyskretny dodatek.

Motyw roślinny przy wannie

Płytki łazienkowe z motywem roślinnym, utrzymane w żywej zielonej barwie zamienią łazienkę w pachnącą świeżością łąkę, pełną rosnących wśród traw kwiatów. Jeśli otoczymy nimi wannę, każda nasza kąpiel będzie przywodziła na myśl relaksującą kąpiel w kwiatach.

Źródło: https://sklep.paradyz.com/produkty/plytki--lazienka
Beż, brąz i kwiaty

Popularna w ostatnich sezonach kolorystyka łącząca beże i brązy, może również zawierać kwiaty. Jasne motywy kwiatowe na ciemniejszych płytkach będą stanowić doskonałą ozdobę pomieszczenia. Duży motyw kwiatowy doskonale sprawdzi się jako dekoracja na ścianie, jak i na listwach otaczających wannę.

Kwiaty z czernią i bielą

Również w łazience utrzymanej w bieli i czerni znajdzie się miejsce na motyw kwiatowy. Z ozdobnych płytek z motywem kwiatowym możemy ułożyć zdobny pas na ścianie, lub też otoczyć nimi lustro. W ten sposób wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru.

Pomarańcz i brąz

Modne ostatnio połączenie brązu i pomarańczu przełamać można jasnymi beżowymi płytkami z motywem kwiatów. Otaczając nimi lustro powiększymy optycznie pomieszczenie i rozświetlimy je. Ciekawe efekty możemy uzyskać łącząc płytki łazienkowe z fakturą i z wypukłościami z płytkami gładkimi.

Zobacz też:
Aranżacje łazienek
Oryginalne meble łazienkowe i wyposażenie łazienek

0 komentarze:

Prześlij komentarz