Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

Urządzając mieszkanie powinniśmy mieć na względzie również najmłodszych domowników. Warto pomyśleć o ułatwieniu im funkcjonowania w domu. Szczególnie warto zwrócić uwagę na łazienkę – jeśli odpowiednio ją zaaranżujemy, higiena codzienna naszych dzieci stanie się dla nich przyjemnością.

Łazienka jest miejscem, w którym nasze pociechy uczą się dbać o swoją higienę i przyswajają codzienne nawyki z nią związane. Dlatego też musimy zadbać o to, aby łazienka, z której korzystają dzieci była miejscem przyjaznym, czystym i bezpiecznym.
Aby dziecko było w łazience bezpieczne, powinniśmy skutecznie ukryć przed nim wszelkie środki czyszczące, założyć blokady drzwi od szafek i szuflad, użyć plastikowych nakładek na kanciaste wykończenia mebli. Natomiast na płytki ceramiczne połóżmy matę antypoślizgową.

Biorąc pod uwagę gust naszego dziecka wybierzmy kolorystykę łazienki. Aby uniknąć chaotycznej kolorowej kombinacji, wybierzmy płytki ceramiczne w jednym kolorze lub z wzorem i uzupełnijmy stonowanym odcieniem. Jeśli chcemy wprowadzić elementy z postaciami z kreskówek, to ograniczmy to do „wymiennych” akcesoriów, mając na uwadze, że dziecko kiedyś z tych motywów wyrośnie, lub najzwyczajniej mu się znudzą.

Pomyślmy też, o ile to tylko możliwe, o urządzenia sanitarne w przyjaznych dzieciom rozmiarach, gdyż szczególnie małym dzieciom trudno jest korzystać z dużych sprzętów dla dorosłych. Zainwestujmy więc w mniejszy i niższy sedes, zainstalujmy wieszaki na dwóch poziomach – wyższym dla nas i niższym dla dzieci.

Nie wszyscy mamy do dyspozycji duże mieszkanie, w którym można pozwolić sobie na oddzielną łazienkę dla dziecka. W wielu mieszkaniach natomiast łazienki są bardzo małe, więc nawet wydzielenie dziecięcego kącika może być trudne.

Mimo to postarajmy się zadbać o to, aby nasza pociecha czuła się w tej łazience komfortowo. Wprowadźmy udogodnienia, takie jak podkładka na deskę sedesową, stołeczek z warstwą antypoślizgową, ułatwiający korzystanie z umywalki.

Dla chcącego nic trudnego.

Zobacz też:
Płytki ceramiczne Paradyż
Jak zaaranżować łazienkę?
Ile kosztuje wykończenie łazienki?

0 komentarze:

Prześlij komentarz