Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

Zaciekawiła mnie ostatnio prostota i jednocześnie ogromne możliwości urządzenia zwanego waserwagą. Urządzenie to jest niczym innym jak przezroczystą gumową rurką wypełnioną wodą. Zasada działania jest prosta, dzięki równemu ciśnieniu w obu otwartych końcach rurki, poziom wody z jednej strony rurki będzie taki sam względem ziemi jak w drugim końcu. Dzięki temu możemy z dużą dokładnością określić poziom podłogi w jednym i drugim końcu domu, sprawdzić czy nie ma odchyleń i ewentualnie skorygować poziom wylewką czy betonem.

WaserwagaPrzyznam, że zastanawiałem się nad dokładnością wykonania mojego domu przez ekipę budowlaną. Myślałem o tym, żeby zweryfikować poziomy poziomicą laserową (którą można dostać na Allegro za kilkanaście złotych). Tymczasem tak proste urządzenie jak gumowa rurka wystarczy aby określić poziomy wszystkich elementów w domu, począwszy od podłóg, przez strop czy okna. Polecam :)

Waserwagę można wykonać samemu po prostu kupując długą rurkę i napełniając ją wodą. Można też kupić gotowe rozwiązania w składach materiałów budowlanych.

Zobacz też:
Wylewki samopoziomujące
Parkiet czy panele drewniane?
Ile kosztuje wykonanie fundamentów?

0 komentarze:

Prześlij komentarz