Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

Taras, podłoga na balkonie, czy w patio powinna dawać poczucie ciepła i komfortu. Klinkier chociaż będzie miał nacieplejszy odcień jest tylko zimnym i śliskim kamieniem. Wprawdzie łatwiej utrzymać go w czystości, ale nie da się po niej chodzić gołą nogą, a dzieci przecież uwielbiają zabawy na podłodze, nie zawsze pamietając, gdzie kończy się kocyk. Tak w naszych planach pojawia się wyzwanie: jak zapewnić ciepłą i bezpieczną podłogę na dworze? Pojawia sie pomysł na zainwestowanie w deski tarasowe.


Deski tarasowe wykonane są z drewna lub tworzywa. Najczęściej dostępne deski drewniane są z drewna polskiego, rosyjskiego lub z drzew egzotycznych. Ciśnieniowa impregnacja drewna umożliwiła wykonywanie desek tarasowych nawet z sosny. Deski z modrzewia polskiego lub rosyjskiego sprzedawane są w stanie surowym, aby klient sam je zakonserwował impregnatem lub metodą olejową. Najlepszym drewnem na deski tarasowe jest drewno z drzew egzotycznych: Bangkirai, Lapacho, Massaranduba, Merbau, Tatajuba, Kapur. Najczęściej drewno to nie wymaga konserwacji.


Niezwykle ważne jest by deski tarasowe układać zachowując spadek podłogi tak by woda nie gromadziła się na nich. Bardzo niebezpieczne dla desek jest błoto. Należy też okresowo wykonywać konserwację drewna.


Dla osób chcących do minimum ograniczyć swoją prace nad konserwacją podłogi na tarasie wymyślono deski kompozytowe wykonane z tworzywa sztucznego złożonego z kompozytu wiórów drzewnych i tworzywa WPC. Deski tarasowe WPC stanowią innowacyjny produkt łączący naturalność drewna z nowoczesną technologią polimerową. Wyróżniają się naturalnością barw oraz przekonującą optyką. Nawet w dotyku przypominają drewno.


Deski WPC idealnie nadają się do wykończeń przy donicach murowanych, mogą z nich być wykonane ławki, schody, ogrodzenia a także elementy elewacji budynków itp. Najczęściej dostępne są kolory: jasny brąz, naturalny brąz, antracyt, ciemny brąz, tropikalny brąz, kamienny szary, grafitowy.Fot:
1) i.st-firmy.net
2) deck.com.pl
3) archimania.pl
4) images02.olx.pl

Zobacz też:
Deski na taras
Ogłoszenia budowlane - deski tarasowe
Co najlepiej dać na podłogę w patio?

0 komentarze:

Prześlij komentarz