Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

To, że rośliny potrzebują światła słonecznego do wzrostu jest oczywiste. Światło jest niezbędne do absorpcji dwutlenku węgla, wody, chlorofilu, węglowodanów złożonych i innych składników odżywczych dzięki którym następuje wzrost roślin. Rozwój nauki i technologii oświetleniowej sprawia, że rośliny "radzą sobie" nawet w miejscu pozbawionym naturalnego światła słonecznego. Kiedy liście roślin wykonują fotosyntezę, potrzebują stymulacji przez zewnętrzny foton, aby zakończyć cały proces fotosyntezy.


Nowoczesne ogrodnictwo i uprawa roślin w szkółkach wykorzystuje nową technologię oświetlenia by móc całkowicie zastąpić oświetlenie roślin sztucznym światłem. Naukowcy odkryli, że światło niebieskie i czerwone ma bardzo duży wpływ na wzrost wydajności fotosyntezy. Światło lamp LED Plant Grow stosujące te obszary barw jest najlepszym światłem dla wzrostu roślin, porównywalnym ze światłem słonecznym.


Zauważono również niezwykłe właściwości zastosowania lamp LED w oświetleniu akwarystycznym. Produkowana w Niemczech świetlówka Aqualine T5 Plant Grow oprócz niższego poboru mocy wytwarza nieporównywalnie więcej energii świetlnej od tradycyjnej świetlówki, o parametrach zbliżonych do światła słonecznego. Dzięki temu uzyskuje się wspaniałą kolorystykę i rozwój roślin akwarystycznych jak również koralowców i ukwiałów, które dodatkowo dzięki kolorowemu światłu nabierają pełnej gamy ubarwienia.


Lampy LED Plant Grow emitują niewiele ciepła przez co nie potrzebna jest klimatyzacja czy zwiększone podlewanie roślin. Łatwość umieszczenia tych lamp nawet bezpośrednio nad kwiatkiem powoduje że nie musimy już stawiać je blisko okna, czy świetlików. Znacznie ułatwia to nam aranżację zieleni w domu.

fot.
http://www.my-ideal-home.com
http://www.ledgrowlight-hydro.com
http://www.solledlights.com
http://www.globalmarket.com

Zobacz też:
Oświetlenie LED - zastosowanie w lampach diod elektroluminescencyjnych
Jak ukryć taśmę LED
Oświetlenie LED

0 komentarze:

Prześlij komentarz