Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

14 kwi 2010

Feng shui w pracy

Filozofia Feng Shui staje się modna już nie tylko w domu, ale także w biurze. Atmosfera, w której pracujemy wpływa na nasze samopoczucie i wydajność. Tradycyjna chińska sztuka aranżowania przestrzeni radzi, jak przyczynić się do wzrostu usprawnienia działalności pracowników i szefostwa, dzięki ukierunkowanym przepływie energii. Oto kilka wskazówek pomocnych w urządzaniu wnętrz biura, zgodnie z filozofią Feng Shui:

Unikaj ostrych krawędzi – postaw na zaokrąglone biurka, ewentualnie kwadratowe i prostokątne. Powinny być ustawione zawsze frontem do drzwi, nie siedź tyłem do okna.

Postaw na stonowane kolory - Najlepiej sprawdzą się naturalne odcienie drewna, unikaj zbyt wyraźnych kontrastów oraz odcieni czerwieni, także barw: czerń i biel.

Zachowaj swobodną przestrzeń – jeśli to możliwe pozwól pracownikom usiąść w komfortowych dla nich miejscach, przy niezbyt blisko ustawionych koło siebie biurkach

Zakup roślinności – ożywi wnętrze, pozytywnie wpłynie na nastrój w biurze

Trochę sztuki – wiszące obrazy przedstawiające ruch, siłę i energię ozdobią surowe ściany

Uprzątnij biurko – pochowaj niepotrzebne notatki, dokumenty z blatu, wyrzuć zbędne graty z szuflad.

Zadbaj o oświetlenie – zmień jarzeniówki oraz zbyt intensywne, jaskrawe żarówki na umiarkowanie oświetlające biurowe lampki. Pamiętaj o rozpraszającym oświetleniu i korzystaniu ze światła słonecznego

0 komentarze:

Prześlij komentarz