Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

Styl rustykalny kojarzy się przede wszystkim z przytulnością i ciepłymi kolorami. Urządzona w tym stylu kuchnia jest jasna, pełna światła i dodatków, które posiadają klimat i „duszę”.

Na kuchnię w stylu rustykalnym składają się głównie materiały naturalne w stonowanej kolorystyce. Główne role grają: drewno, cegła, piaskowiec oraz płytki ceramiczne w kolorze beżu, ochry lub właśnie cegły. Nie brakuje też roślin. Bardzo ważnym elementem rustykalnego wystroju są płytki ceramiczne o barwie i wyglądzie piaskowca lub trawertynu. Sprawdzą się zarówno na ścianie oraz podłodze, jak i przy obudowaniu szafek i sprzętów kuchennych. Elementem, który niewątpliwie nada kuchni rustykalnego charakteru, będą solidne drewniane belki, odpowiednio postarzane. Tak samo gruby drewniany blat stołu oraz fronty kuchennych szafek.

Rustykalna kuchnia - płytki Dolce/Lupo Ceramiki Paradyż
Jednak nie wszystkie elementy wystroju muszą być stylizowane na stary styl. Bardzo dobrze sprawdzi się tu nowoczesne AGD, gdyż doskonale łączy się ze stylizowanym wnętrzem. Również armatura może mieć kolor srebrny. Podobnie jak w przypadku AGD będzie pasować do całości wystroju oraz nadaje wnętrzu lekkości.

Nieodłącznym elementem każdego wystroju są odpowiednie dodatki. Jeśli zastosujemy jasne płytki ceramiczne lub mozaiki, dla kontrastu można użyć dodatków w ciemniejszych kolorach. Powieśmy przybory kuchenne z ciemnego drewna, ciemną metalową półeczkę i metalowe kinkiety. Postawmy ciemniejszy chlebak, a doniczki z kwiatami włóżmy w metalowe osłonki, np. w małe wiadereczka.

Do rustykalnych szafek z pewnością będzie pasował kącik jadalny z meblami kolonialnymi, np. rattanowymi oraz masywnym stołem. Na stole świetnie będzie wyglądał lniany lub muślinowy obrus oraz żeliwny świecznik. Zastawa stołowa najlepsza będzie w kolorze białym lub kremowym.

Rustykalna kuchnia emanuje ciepłem i jasnością. Odpowiednio dobrane płytki ceramiczne, meble, drewniane i metalowe akcenty sprawią, że przebywanie w niej będzie miłe zarówno dla domowników, jak i gości.

Zobacz też:
Rustykalne meble - galeria zdjęć
Dekoracje rustykalne i vintage - sklep internetowy

0 komentarze:

Prześlij komentarz