Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

Zazwyczaj większość młodych małżeństw mieszkających w budownictwie wielorodzinnym ma ten sam problem. Jak w racjonalnie umeblować mały pokój dla dzieci. Wybór mebli dla dzieci to oczywiście bardzo ważna decyzja. Wszak musimy wziąć pod uwagę, iż dzieci niezwykle szybko rosną dlatego dobrze jest aby meble były w miarę możliwości "neutralne" i stosunkowo łatwe do adaptacji, aby towarzyszyły dziecku na poszczególnych etapach jego rozwoju (oczywiście, nie zawsze udaje się zrealizować ten cel). Najważniejsza kwestia to zapewnienie dziecku bezpieczeństwa i przestrzeganie podstawowych zasad zdrowia i prawidłowej postawy - warto o tym pamiętać przy planowaniu aranżacji i wyborze mebelków. Zazwyczaj pierwszym pomysłem na miejsce do spania jest łóżko piętrowe. Najlepiej sosnowe by dawało poczucie natury i bezpieczeństwa.


Do sosnowego łóżka łatwo dopasować pozostałe meble. Sosnowe biurko szafki to nie problem. Zawsze w przyszłości gdy dorobimy się większego mieszkania łatwo będzie z piętrowego łóżka zrobić dwa osobne. Jedynym problemem będzie ciemnienie mebli wraz z wiekiem dzieci co tylko doda im uroku. Meble sosnowe łatwo czyści się papierem ściernym, więc delikatne malowidła będzie łatwo usunąć. Dobrze jest zrobić dzieciom zasłonki by nie przeszkadzały sobie, gdy jedno nieco dłużej odrabia lekcje. Daje to też poczucie intymności. Można też oprócz drabinki zainstalować zjeżdżalnie by ułatwić wstawanie śpiochom i urozmaicić zabawy.


Dla osób bardziej majętnych dobrym i ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się kompozycje meblościanek w których zawarte są zarówno łóżka, osobne biurka jak i szafki dla naszych pociech. Musimy jednak pamiętać by płyty z których zostały wykonane meble były odpowiedniej grubości, możemy być bowiem pewni, że dzieci podczas zabaw z pewnością przetestują ich jakość. Można też kupić dwa podobne zestawy by dzieci miały poczucie niezależności własnego kąta. Wyzwoli to chęć utrzymywania w nim porządku i nauczy odpowiedzialności.


Oprócz mebli możemy zainwestować też w ciekawy dywanik służący do zabawy.


Bohaterowie z bajek, puzzle, lub interesujący i rozwijający "edukacyjnie" dywanik np w małe miasteczko z ulicami może niezwykle inspirować dziecko i go rozwijać mimo małego pokoiku.
Musimy jednak pamiętać, że dzieci szybko rosną i zbyt dziecinne i kolorowe meble mogą szybko stać sie problemem, gdy nasze pociechy przyprowadzą ze szkoły swoje koleżanki i kolegów. No, ale wówczas będzie łatwiej, bo pierwsze młodzieżowe meble swoim pociechom zazwyczaj rodzice kupuja na pierwszą komunię.

fot.
www.meblemeble.pl
www.img641.imageshack.us
www.img11.tablica.pl
www.dofinansowanie-unijne.info
www.dywany-centrum.pl/

Zobacz też:
Kuchnia i łazienka w stylu afrykańskim
Projekty i aranżacje wnętrz - w poszukiwaniu inspiracji do wykończenia domu

0 komentarze:

Prześlij komentarz