Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

Głównym założeniem urządzania kuchni w nowoczesnym stylu jest dążenie do stworzenia komfortowego i praktycznego pomieszczenia, w którym łatwo utrzymać elegancki wygląd, ład i porządek. Podobnie jak w projektach aranżacji ekskluzywnych łazienek pojawiają się mocne kontrastujące kolory często w zestawieniu z bielą, proste linie oraz ostre kanty. Dąży się do zabudowania akcesoriów kuchennych i AGD, eksponowany jest natomiast blat kuchenny, bufet, okapy czy duże wiszące żyrandole. Dobrze prezentuje się połączenie glazury matowej z mozaiką czy błyszczących kafelek z ciemnym blatem.

W kolekcjach nowoczesnych mebli kuchennych pojawiają się elementy ze stali nierdzewnej, corian, szkła a nawet plexi. Przeważnie odchodzi się od drewna na korzyść płyt MDF. Zaletą mebli wykonanych z tego materiału jest duża dostępność kolorów i faktur od wysokiego połysku po mat oraz przystępna cena. Wadą natomiast okazuje się łatwiejsza podatność na przecieranie i odbarwianie. Także powierzchnie ze stali nierdzewnej powinny być odpowiednio pielęgnowane, nie można ich czyścić ostrymi drucianymi zmywakami i środkami o odczynie kwaśnym.

Nowoczesne kuchnie mogą bywać mniej przytulne od tradycyjnych drewnianych, aby zyskały na większej atrakcyjności także dla miłośników tworzenia bardziej ciepłego, rodzinnego zacisza, pomysły aranżacji projektów chętniej stosuje się w kuchniach otwartych na salon.

Zobacz też:
Zdjęcia ciekawych aranżacji nowoczesnych kuchni
Otwarta kuchnia na salon
Projekty nowoczesnych łazienek - zdjęcia

1 komentarze:

Krzysztof Kowalewski pisze...

MDF lakierowany na połysk, niekoniecznie jest dużo tańszy od drewna. Poza tym dobrze zrobiony lakier nie ma prawa się ścierać. Odbarwienia najbardziej są widoczne przy białym lakierze, który może lekko zżółknąć. Natomiast przy innych kolorach nasze oko nie powinno nic zauważyć. To drewno zmienia kolor, a konkretniej - ciemnieje.

Prześlij komentarz