Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

Przystępując do wykończenia własnego domu lub mieszkania warto mieć przygotowaną konkretną wizję poszczególnych elementów pomieszczeń. Uniknie to problemów, które mogą pojawić się w trakcie prac wykończeniowych. Lista takich potencjalnych błędów może być bardzo duża, włączając w to zarówno problemy funkcjonalne, jak i brak estetyki i złe dopasowanie elementów. Aby do tego nie dopuścić możemy skorzystać z pomocy projektanta wnętrz. Niestety, praca dobrego projektanta może być dosyć droga. Ceny mogą dochodzić nawet do 200 zł za metr kwadratowy, co przy domu o powierzchni 150 metrów daje 30 000 zł!

Na szczęście, wykończenie wnętrza można zaplanować też samemu. Przy opracowaniu wykończenia warto wspomóc się inspiracjami już zaprojektowanych lub wykonanych wnętrz. Zdjęć z aranżacjami można znaleźć w sieci całe mnóstwo. Wszystkie propozycje można pogrupować na trzy grupy serwisów.

Aranżacja łazienkiPierwszą możliwością jest skorzystanie z wyszukiwarki grafiki w Google. Po wpisaniu frazy (na przykład "aranżacje łazienki") klikamy na link "Grafika". Po kliknięciu uzyskujemy dostęp do wielu propozycji aranżacji (przykład: aranżacje łazienki).

Drugą opcją jest przeglądanie propozycji aranżacji wnętrz na serwisach producentów materiałów wykończeniowych. Przykładem mogą być producenci płytek ceramicznych (na przykład Ceramika Paradyż - łazienki), ceramiki łazienkowej (przykład - Koło), itd.

Ostatnią możliwością jest przeglądanie serwisów poświęconych tematyce wykończenia wnętrz. Przykładem takiego serwisu jest inspireMe.pl. Jest to portal na którym to użytkownicy - projektanci wnętrz, firmy wykończeniowe lub po prostu właściciele domów i mieszkań sami dodają własne zdjęcia i projekty wnętrz. Dzięki temu powstaje jedno miejsce, w którym każdy może znaleźć ciekawe projekty i aranżacje łazienek, kuchni, salonów i innych pomieszczeń w domu, a także elementów wokół domu.

Zobacz też:
Jak urządzić małą łazienkę
Jak zaprojektować pokój dzieci
Darmowy program do projektowania wnętrz
Projekty nowoczesnej łazienki
Nowoczesne projekty kuchni
Propozycje projektów i aranżacji wnętrz na inspireMe.pl
Materiały do wykończenia wnętrz

0 komentarze:

Prześlij komentarz