Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

Wystrój pomieszczeń w naszym domu ma dla nas niewątpliwie duże znaczenie. Zadowolenie z wyglądu i funkcjonalności wnętrz, w których przebywamy jest w obecnych czasach jednym z ważniejszych aspektów w naszym życiu. W naszych mieszkaniach chcemy czuć się dobrze, mają się nam podobać, ale powinny być też funkcjonalne.

Aktualne trendy to przede wszystkim połączenie elegancji z ponadczasowością, produkty nawiązujące do naturalnych materiałów, takich jak kamień czy drewno, otwarta przestrzeń. Często też inspirujemy się stylami z innych zakątków świata, w katalogach często widzimy aranżacje łazienek i kuchni w stylu śródziemnomorskim, azjatyckim lub właśnie afrykańskim.

Styl ten jest inspirowany naturą. Wykorzystuje on kolory ziemi, takie jak brązy, beże, żółcie, pomarańcz, czerwień i czerń. Natomiast typowe dla tego stylu materiały to drewno i kamień, wspomniane już wcześniej oraz trawy, bambus, wiklina i imitacja kości słoniowej.

Chcąc urządzić kuchnię w stylu afrykańskim, musimy wybrać któryś z kolorów charakterystycznych dla tego kontynentu. Możemy połączyć np. ciemne meble (czarne lub brązowe) z jasnymi ścianami i podłogami. Idealnym rozwiązaniem byłyby błyszczące jasne płytki ceramiczne, na przykład gres szkliwiony na podłodze.
Bardzo ważnym elementem są tutaj dodatki. Niepowtarzalnego charakteru dodadzą obrazy, figurki i kuchenne akcesoria z bambusa.

Płytki łazienkowe kolekcji Bamboo

Również w przypadku łazienki jednym a najważniejszych elementów są dodatki. Afrykańskiego charakteru nadadzą koszyki z wikliny na kosmetyki oraz kosz na bieliznę, lustro w oprawie drewnianej lub ratanowej oraz drobniejsze bibeloty. Armatura powinna być nowoczesna i prosta, pod umywalką sprawdzi się szafka z jasnego drewna. Jeśli chodzi o ceramikę, świetnym rozwiązaniem będą lśniące płytki lub mozaika. Na podłodze można położyć matę z bambusa lub trawy.

Warto zauważyć też, że elementy wystroju kojarzące się z Afryką są łatwo dostępne na naszym rynku. Artykuły takie jak afrykańskie obrazy, bambusowe naczynia, figurki i maski można kupić w większości sklepów z wyposażeniem wnętrz i w marketach meblowych i budowlanych. Producenci ceramiki oferują płytki kuchenne i łazienkowe oraz gres szkliwiony w kolorach odpowiednich dla stylu afrykańskiego. Wybór jest bardzo duży więc z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Zobacz też:
W poszukiwaniu inspiracji do wykończenia wnętrz
Projekty nowoczesnej łazienki
Nowoczesne łazienki - galeria aranżacji
Otwarta kuchnia na salon - wady i zalety

0 komentarze:

Prześlij komentarz