Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

Od wielu lat poddasza zdobywają sobie coraz więcej zwolenników. Dzięki pochyłościom pomieszczenia na poddaszach stwarzają ciekawe i niepowtarzalne możliwości aranżacyjne. Pod skosami powstają interesujące wnętrza, od przytulnych pokoi dziecięcych i sypialni, po funkcjonalne kuchnie, gabinety i przestronne salony.

Wraz ze wzrostem zainteresowania poddaszami, coraz więcej zwolenników zdobywają sobie okna dachowe. Doświetlają one pomieszczenia, umożliwiają wentylację oraz zapewniają piękny widok. Dzięki oknom dachowym można optymalnie wykorzystać przestrzeń oraz wpuścić dużą ilość światła, co uważane jest zarówno za zaletę, jak i za wadę.

Nie bez znaczenia pozostaje zatem kwestia kontrolowania ilości światła w pomieszczeniu. Dlatego warto zainwestować w odpowiednie żaluzje lub rolety do okien dachowych. Odpowiednio dobrane tkaniny, w zależności od typu pomieszczenia oraz naszych indywidualnych potrzeb sprawią, że będziemy w pełni cieszyć się naszym mieszkaniem na poddaszu. Przede wszystkim podniosą one walory użytkowe okien dachowych, które są szczególnie narażone na działanie promieni słonecznych. Zapewnią nie tylko ochronę przed zbyt mocnym światłem, a więc także przed nadmierny, ogrzewaniem się wnętrz, ale również umożliwiają oszczędność energii cieplnej podczas zimy.

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych rozwiązań są zarówno rolety dekoracyjne, jak rolety plisowane, które rozpraszają światło i nadają wnętrzu wybraną barwę. Są one stosowane w większości pomieszczeń. Do sypialni i pokoi dziecięcych wybierane są często rolety zaciemniające, które nie przepuszczają promieni słonecznych. Możemy też wybrać żaluzje, które pomogą kontrolować intensywność i kierunek padania światła. Poleca się je do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. Natomiast jeśli chcemy skutecznie ochronić nasze pokoje przed słońcem i nadmiernym ogrzaniem, powinny zainteresować nas markizy lub rolety zewnętrzne.

Zobacz też:
Energooszczędne okna inwestycją na lata
Okna PCV czy drewniane?
Aranżacje okien - galeria zdjęć
Rolety na okna dachowe VELUX

0 komentarze:

Prześlij komentarz