Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.


Dachówka ceramiczna stała się niezwykle popularnym pokryciem dachowym. Wpływa na to wiele właściwości jakie posiada ta "glinna płytka", a najważniejszą jest jej trwałość. Jest to materiał pokryciowy doskonale sprawdzający się zarówno na dachach domów o tradycyjnej jak i nowoczesnej stylistyce.

Oto najważniejsze cechy dachówki ceramicznej.

1. Trwałość - zdarza się, że są objęte gwarancją nawet do 30 lat.

2. Nadaje się do różnych rodzajów dachu (zwłaszcza takich o skomplikowanej budowie), przy dopasowywaniu nie wymagają przycinania.

3. W związku ze swą masą idealnie tłumią hałasy z zewnątrz, jest to szczególnie cenne jeśli planujemy poddasze użytkowe.

4. Termoizolacyjność - wolno oddają ciepło i równie wolno się nagrzewają, akumulują tym samym ciepło, co powoduje że temperatura nie jest przekazywana do wnętrza budynku.

5. Ekologiczna metoda wypalania z gliny sprawia, że jest to w pełni naturalny materiał.

6. Dachówki ceramiczne są niepalne i wyjątkowo dobrze znoszą działanie warunków atmosferycznych.

7. Dach poza swą funkcjonalnością pełni też nie mniej ważną rolę "reprezentacyjną", dachówka ceramiczna jest jednym z atrakcyjniejszych wizualnie poszyć dachowych, dostępny jest szeroki wybór kolorów (najbardziej popularne są obecnie naturalne barwy: miedziany, kasztanowy oraz czarno - brązowy i antracyt).Źródło zdjęcia: www.dom.pl

Zobacz też:
Dachówka ceramiczna karpiówka
Dachówka ceramiczna czy cementowa
Rodzaje i ceny pokryć dachowych
Od czego zależny wybór pokryć dachowych
Pokrycia dachowe najwyższej jakości

0 komentarze:

Prześlij komentarz