Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

Troska o środowisko naturalne coraz częściej przejawia się nie tylko w naszych domach ale i w miejscach pracy. Ekologiczne biuro wyposażone w artykuły pochodzące w 100% z recyklingu jest miejscem, mającym zapewniać komfortowe warunki przebywającym w nim pracownikom i być przyjazne dla otoczenia. Nietuzinkowe gadżety z nowatorskim podejściem do źródeł zasilania coraz chętniej komponowane są z prostszymi ekologicznymi produktami.

Szare koperty, notesy bindowane naturalną bawełną, karteczki z paskiem klejącym pochodzące z odzyskanej makulatury to dopiero wstęp do w pełni ekologicznego biura. Posiadanie certyfikatów np.: „Błękitnego Anioła” świadczy o wysokiej jakości wykonania przy zachowaniu ekologicznych standardów produkcji. Ciekawym produktem są koperty ochronne, w których tradycyjne foliowe bąbelki zastąpiono ekologicznym kartonem postrzępionym w specjalny sposób. Okazują się równie skuteczne podczas transportu co ich standardowe odpowiedniki.

Drewniane pojemniki na przybory do pisania, stojaki na segregatory, drewniane eleganckie półki na dokumenty, a nawet stojaki na wizytówki powstałe z naturalnego surowca są miłym dla oka i praktycznym wykończeniem wnętrza. Części długopisów, temperówek, kalkulatorów mogą być wykonane z biodegradowalnych elementów, nadających się do recyklingu. Plastik jest powtórnie wykorzystany, ale częściej bywa zastępowany kartonem, drewnem, bambusem oraz skrobią kukurydzianą. Wymyślnym produktem okazuje się zszywacz bez zszywek. Urządzenie to łączy przeważnie do czterech kartek papieru dzięki odpowiedniemu zaginaniu.

Kolejnymi innowacyjnymi gadżetami są zegarki zasilane baterią słoneczną oraz zegarki na wodę. Zasilane wodą zegary wykorzystują najnowszą technologię jonizacji w celu generowania energii do wyświetlacza LCD. Cześć z tych urządzeń posiada dodatkowo funkcję aktualizowania informacji za pomocą RDS i automatycznie ustawia prawidłową godzinę z datą. Zamiast zwykłych baterii wystarczy jedynie zmieniać w zbiorniczku wodę. W niektórych modelach czynność tą należy wykonywać tylko raz w miesiącu.

Ekologiczne biuro czy przyjazne środowisku miejsce nauki potrafi być praktycznym, wygodnym i przytulnym wnętrzem, którego urządzenie, a następnie prowadzenie nie wymaga wygórowanych kosztów. Dużo zależy tu od własnej pomysłowości oraz chęci zmiany nawyków na lepsze.


Źródło zdjęcia:
http://www.burak.pl/produkt/zestaw-na-biurko-be-organic-9208ddv/

Zobacz też:
Aranżacja gabinetu
Ekologiczne materiały do budowy domu
Ekologiczne zegarki na wodę
Oświetlenie LED

0 komentarze:

Prześlij komentarz