Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

Koszt oczyszczalni jak i samego montażu uzależniony jest od wielu czynników związanych z działką - jej wielkości, rodzaju gleby, przepustowości. W związku z większym zaawansowaniem konstrukcji jak i koniecznością wykonania drenażu koszty instalacji przydomowej oczyszczalni ścieków są wyższe niż w przypadku zbiornika bezodpływowego (szamba). Szacunkowy koszt takiej inwestycji dla czteroosobowej rodziny to 10-15 tysięcy złotych, czyli około dwa razy więcej niż dla szamba.

Jednak instalując przydomową oczyszczalnię ścieków nie tylko dbamy o ekologię, ale też obniżamy koszty eksploatacji. Przy czteroosobowej rodzinie koszty wywozu szamba to około 1000 - 2000 zł rocznie. Koszt eksploatacji oczyszczalni to nie więcej niż 500 zł rocznie. Przyjmuje się, że inwestycja w przydomową oczyszczalnię ścieków zwraca się po około 5 latach eksploatacji na tym poziomie.

Zobacz też: jak działa przydomowa oczyszczalnia ścieków

Montaż przydomowej oczyszczalni ścieków, źródło:

Montaż przydomowej oczyszczalni ścieków

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków

3 komentarze:

Ewa pisze...

Przydomowa oczyszczalnia ścieków fajna sprawa, ale czasem nie jest popierana przez lokalne władze, które mają swoje interesy w tym, aby utrzymywać status quo.
Mój znajomy w swoim nowo budowanym domu w pobliżu puszczy kampinoskiej chciał właśnie założyć oczyszczalnię ścieków - och! a ile się nasłuchał w urzędzie gminy, że nie warto, a wydziwiali, a utrudniali....
Pozdrawiam,

Unknown pisze...

Ceny takich urządzeń są różne, ale orientując się w tej dziedzinie, gdyż sam ostatnio zakładałem sobie taką oczyszczalnię, stwierdzam, że najbardziej opłacalne są przydomówki firmy TRAIDENIS-POL. Nie tylko jeśli chodzi o samo założenie, ale też ceny ich urządzeń są naprawdę tanie. Można też wynegocjować jakiś rabacik.

O wszystkim i o niczym pisze...

Witam
a ja mam oczyszczalnię firmy MIRMAX ze strony której masz te zdjęcia i jestem z niej naprawdę zadowolony, praktycznie bezobsługowa i dlatego mogę z czystym sercem polecić!!! Wkopana była ok 9 lat temu i nadal sprawuje się ok.
I co ważne - wkopałem ją sam a sprzedawca tylko przyjechal sprawdzić przed zakopaniem bo jest spod łodzi. Jednym słowem polecam www.oczyszczalnie.przydomowe.pl

Prześlij komentarz