Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.


W pełni zautomatyzowane systemy nawadniania ogrodu to duże ułatwienia dla właścicieli zielonego zakątka. Istotą systemu jest rozprowadzona pod powierzchnią gruntu sieć najczęściej polietylenowych rur, zakończonych elementami zraszającymi. „Mózgiem” konstrukcji jest sterownik, który samodzielnie napędza i koordynuje pracę systemu. Czujnik opadu pozwala dostosować moc nawadniania w zależności od opadów.

Systemy nawadniania ogrodu mają wiele korzyści. Pozwalają zaoszczędzić czas i wodę. Dużym plusem jest systematyczność oraz regulacja czasu i intensywności nawadniania. Dodatkowo są niewidoczne dla właścicieli i ich gości.

Koszt systemu nawadniającego uzależniony jest od wielkości, kształtu terenu i zapotrzebowania roślin na wilgotność. Na miesięczną eksploatację urządzenia wpływa zarówno dostęp oraz wydajność źródła wody jak i sieci elektrycznej na potrzeby sterownika. Statystyczny koszt systemu nawadniającego to ok. 10 zł za m2.

Systemy nawadniania ogrodu są wykorzystywane w ogrodach, parkach, trawnikach, a także w sadach, szkółkach, uprawach polowych.
Więcej informacji: http://www.iglak.pl/gardena/index2.htm
http://www.mojogrod.com/nawadnianie.html

0 komentarze:

Prześlij komentarz