Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

Usługi budowlane wykonujące pokrycia dachowe zawsze będą cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem. Jest to na tyle ważne zadanie, że powinno być zlecane wyłącznie fachowcom z odpowiednim doświadczeniem i wiedzą.

Należy pamiętać, że w każdym projekcie domu zostały konkretnie zdefiniowane: kształt dachu, technologia wykonania elementów konstrukcyjnych oraz rodzaj pokrycia. Nie można zmieniać wytycznych, ewentualnie w trakcie budowy zaleca się, by skonsultować z architektem wszelkie odstępstwa. Jeśli nawet rzetelne realizowane usługi budowlane okażą się niezgodne z projektem w razie pojawienia się błędów, inwestorzy nie będą mieli podstaw do dochodzenia swoich racji w sądzie i u ubezpieczyciela. Należy skrupulatnie wypełniać dokumenty, szczegółowo i regularnie uzupełniać dziennik budowy, a z wykonawcami usługi zawrzeć pisemną umowę. Kierownik budowy musi dokonać odbioru wszystkich materiałów, a kierownik robót - wpisać je do dziennika budowy. Ma to na celu wychwycić wszelkie pomyłki.

Znający się na swej pracy dekarz może udzielać wielu cennych porad, podpowiedzieć właściwe rozwiązania mimo braku ich w projekcie, np. by założyć płotki przeciwśniegowe na domku jednorodzinnym oraz zająć się osobiście zamówieniem potrzebnych akcesoriów budowlanych. Doświadczenie ekipy kładącej pokrycia dachowe jest ważne przy wykonywaniu bardziej skomplikowanych elementów jak kominki odpowietrzające i wentylacyjne. Istotne jest także zagwarantowanie wystarczającej cyrkulacji powietrza połaci dachu, chroniącej przed gniciem więźby. Dużym, rażącym błędem często popełnianym przez niefachową brygadę robotników jest używanie szlifierki kontowej do obróbki dachówek ceramiczno-metalowych, co skutkuje termicznym uszkodzeniem powłok ochronnych i późniejszej korozji.

Więcej informacji: http://www.dachowy.pl/pokryciaceramiczne/odprojektudopieknegodachu_1546

Zobacz też:
Rodzaje pokryć dachowych
Jak wybrać pokrycie dachowe
Etapy budowy domu

0 komentarze:

Prześlij komentarz