Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

W naszym kraju można zobaczyć wiele zaskakujących, zdumiewających perełek architektonicznych. Wiele zaprojektowanych domów zostało stworzonych w celach mieszkalnych. Poniżej najciekawsze budynki w Polsce, które zdumiewają.

Dom do Góry Nogami w Szymbarku. Drewniany dom naturalnych rozmiarów został postawiony na dachu. Do domu wchodzi się przez okno szczytowe i poruszamy się po suficie. Wnętrze jest urządzone w stylu realnego socjalizmu i miało być symbolem czasów PRL-u, gdy wszystko było postawione na głowie.

Krzywy Domek w Sopocie swoim wyglądem nawiązuje do prac Jana Marcina Szancera i szwedzkiego malarza mieszkającego w Sopocie – Pera Dahlberga.

Dom-stodoła z pewnej odległości do złudzenia przypomina jedną z miejscowych stodół czy obór charakteryzujących się harmonijnymi proporcjami i świetnym wykonawstwem. Dopiero z bliska widać, że to eksplozywny budynek skonstruowany z nowoczesnych materiałów.


Myślę, że lepiej jednak mieszkać w swoim zwykłym domu, niż pokusić się o zbudowanie podobnego obiektu rodem z Podkarpacia.

Źródło:
http://www.trojmiasto.pl/Krzywy-Domek-Sopot
http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2007/05/spacer-po-suficie
http://gazetadom.pl/Ladny-Dom/1,62805,4792957.html

0 komentarze:

Prześlij komentarz