Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

Luksfery, czyli pustaki szklane są obecnie modnym sposobem na podział przestrzeni, stosowanym zarówno we wnętrzu jak i ścianach zewnętrznych. Mogą pełnić wiele funkcji - doświetlać czy podzielić pomieszczenie na mniejsze aneksy. Dzięki ich użyciu uzyskać możemy ciekawe efekty świetlne nadające wnętrzu oryginalnego charakteru. Nie zawsze okna pasują nam w pomieszczeniach gospodarczych, klatkach schodowych, toaletach, czy łazience. Firanki, parapety i konieczność zakładania mało estetycznych krat zachęcają do rozwiązanie problemu dostarczenia naturalnego światła w pomieszczeniu w inny sposób. Pustaki szklane wydają się tu bardzo dobrym pomysłem. Estetyczne, przeźroczyste lub kolorowe, w zależności do upodobań łatwe w montażu, o niskiej przepuszczalności ciepła to zachęcające argumenty by się na nie zdecydować.

1)
Pustaki maja standardowo wymiar 19 x 19 x 8 cm, czyli na metr kwadratowy wchodzi nam 25 pustaków. Cena takiego pustaka waha się w granicach od 3 do 20 złotych. Do tego dochodzi zbrojenie i zaprawa montażowa. Możemy też zastosować dodatkowo ozdobną, kolorową fugę. Całość daje więc ładny efekt przy stosunkowo niskich kosztach.
Bardzo łatwo możemy przy pomocy luksferów wykonać ściany zaokrąglone. Umożliwiają to specjalnie profilowane pustaki. Możliwości zastosowań luksferów jest całe mnóstwo, ograniczone jedynie naszą wyobraźnią. W loftach, czy pomieszczeniach biurowych mają zastosowanie jako ścianki działowe co ułatwia przepływ światła. Bardzo estetyczne są kabiny natryskowe wykonane z pustaków szklanych. Podświetlane mogą stanowić również źródło światła rozproszonego dając dyskretny efekt lekkości.

2)
3)

Źródła zdjęć:
1) www.cdn13.muratordom.smcloud.net/t/photos/70/bf/c3/70bfc3a8e497f873.jpg
2) www.pustaki-szklane.pl/img/zastosowanie/6.jpg
3) www.pustaki-szklane.pl/img/zastosowanie/1.jpg

Zobacz też:
Ściany - materiały budowlane
Wykończenie ścian i sufitów
Projekty i aranżacje wnętrz - w poszukiwaniu inspiracji do wykończenia domu

0 komentarze:

Prześlij komentarz