Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

Jak wybrać dobrą ekipę budowlaną - to pytanie, które dość często przechodzi przez myśl na początku budowy domu. Wybór ekipy budowlanej to jeden z najważniejszych wyborów w tego typu projektach. Od tego zależy komfort współpracy, terminowość i nasze zadowolenie, a nawet powodzenie całego projektu.

Przede wszystkim warto popytać się u znajomych. Zawsze o wiele łatwiej i lepiej jest skorzystać z usług sprawdzonych ekip budowlanych, których polecili znajomi, czy rodzina. Poza tym dobre i tanie ekipy rzadko kiedy się ogłaszają. Zazwyczaj mają tyle zleceń - właśnie poprzez znajomych - że nie potrzebują dodatkowej reklamy.

Gdy już zdobędziemy kontakt do ekipy budowlanej, przed podjęciem decyzji warto sprawdzić dotychczas wykonane projekty. Przedstawiciel dobrej ekipy budowlanej powinien sam pokazać swoje referencje i zachęcić do kontaktu z właścicielami wybudowanych domów. Jeżeli takich referencji nie ma, wtedy warto się o nie zapytać.

Warto też, żeby w ekipie budowlanej był jeden kierownik - osoba przewodząca i koordynująca wszystkie prace (majster lub brygadzista). Dzięki temu wiemy, na kim ciąży odpowiedzialność za cały projekt. Poza tym, taka osoba dopilnuje poprawnego wykonania wszystkich prac i dotrzymania terminu.

1 komentarze:

Unknown pisze...

Wybór nie jest prosty, ale warto poczytać trochę w intenecie na ten temat. Dzięki temu można docelowo uniknąć wielu nieprzyjemności i oczywistych błędów, które ludzie, którzy już wcześniej remontowali swoją chałupę :)
Polecam zwłaszcza tekst na tej stronce, zwraca uwagę na kilka ważnych aspektów.
Chociaż szczerze mówiąc to moim zdaniem jest jedna rzecz, której należy BEZWZGLĘDNIE przestrzegać. Jak mamy ekipę, która wykonała dobrą robotę dla kogoś znajomego to bierzemy ją bez wahania :)

Prześlij komentarz