Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

Dom to nasz teren, miejsce w którym powinniśmy czuć się najbezpieczniej, więc ewentualne włamanie to nie tylko straty materialne, ale też być może i na zawsze utracone poczucie tego bezpieczeństwa. Warto więc przemyśleć i zadbać o kwestię bezpieczeństwa w domu. Poniżej znajduje się kilka aspektów bezpiecznego domu o których powinniśmy pomyśleć już na etapie jego budowy.

Ogrodzenie domu

Ogrodzenie to pierwsza bariera przed intruzami. Jednak, o ile nie planujemy muru wysokiego na kilka metrów jakie mają gwiazdy Hollywood, to powinniśmy raczej zrezygnować ze szczelnych ogrodzeń. Po pierwsze, złodziej będzie jeszcze bardziej ciekawy co jest w środku i czemu całość ogrodzona jest tak nieprzeniknioną barierą. Po drugie, sąsiedzi będą widzieli co dzieje się na posesji i w razie potrzeby będą mogli zawiadomić policję czy ochronę.

Oświetlenie podwórka

Oczywiście sam widok na posesję nie wystarczy. Powinniśmy zadbać też o dobre oświetlenie podwórka. Warto zamontować silne punkty światła na fotokomórki - szczególnie przy drzwiach wejściowych. W pozostałych miejscach można pomyśleć o stałym lub efektywnym energetycznie źródle światła - na przykład lampkach solarowych lub oświetleniu diodowym.

O bezpieczeństwu pamiętajmy też przy planowaniu otoczenia domu. Unikajmy budowy kryjówek i miejsc, których nie da się efektywnie oświetlić. To samo dotyczy zasłaniania elementów domu. Wysoki murek lub krzew przed drzwiami wejściowymi może skutecznie zasłonić złodzieja, gdy ten będzie pracował nad dostaniem się do środka.

Rolety antywłamaniowe

Rolety są szczególnie przydatne gdy często wyjeżdżamy i zostawiamy dom bez opieki na dłuższy czas. Mogą skutecznie zatrzymać intruza lub przynajmniej opóźnić całą akcję, co da sąsiadom więcej czasu i możliwości zauważenia zagrożenia.

Firma ochroniarska

Warto też skorzystać z usług firm ochroniarskich. Montaż systemu alarmowego to wydatek rzędu 2000 zł, a miesięczny abonament w takiej firmie nie powinien przekroczyć 100 zł. O ile patrol interwencyjny nie stacjonuje w dużej odległości, to przyjazd ochroniarzy zajmuje 3-5 minut co daje złodziejowi małe szanse na ogołocenie mieszkania. Poza tym często sama tabliczka na siatce jest wystarczająca, by odstraszyć napastnika.

Zobacz też:
Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę ogrodzenia
http://www.spytajfachowca.pl/pytanie/124/Czy-monitoring-w-domu-mozna-zrobic-samemu/
http://www.spytajfachowca.pl/pytanie/122/Ile-kosztuje-wynajecie-firmy-ochroniarskiej-do-ochrony-domu/
http://www.spytajfachowca.pl/pytanie/97/Czy-warto-zamontowac-w-oknach-kontaktrony/

0 komentarze:

Prześlij komentarz