Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

Ogród zimowy mimo swojej nazwy rzadko kiedy pełni funkcję jedynie typowego ogrodu. Często przekształcany jest w miejsce gier i zabaw, jadalnię, barek, salon, a nawet w biuro. Może stanowić oddzielne pomieszczenie albo będąc połączony z domem tworzyć dodatkowy pokój, przedsionek.

Ogród zimowy bez względu na rodzaj materiału, z którego jest wykonany musi posiadać lekki, stabilny stelaż konstrukcji wykonany często ze szkieletu aluminiowego. Aby uszczelnić połączenia między ścianą domu, a sianami ogrodu, stosuje się elastyczne oraz wytrzymałe taśmy polipropylenowe, natomiast ubytki wypełnia uszczelniaczem hybrydowym. Sam montaż ogrodu z gotowych elementów nie zajmuje wiele czasu, ale lepiej powierzyć jego budowę profesjonalnej i sprawdzonej firmie. Popularnym rozwiązaniem jest zamówienie ogrodu z łatwo czyszczących się ram PCV, rzadziej z drewna. Fundament, warto przygotować podobnie jak fundamentu domu o zbliżonej głębokość.

Jeśli decydujemy się na własny ogród zimowy, musimy przemyśleć kwestię ogrzewania. Najwygodniej zamontować instalację ogrzewania podłogowego. Pozwala ona uzyskać swobodę aranżacji wnętrza, nie zaburzając widoku przeszklonych ścian. Jeśli ogród będzie znajdował się na południowej stronie domu, można zainwestować w lepszą wentylację lub zasłony czy rolety.

Zobacz też:
Ogrody zimowe
Zalety i wady ogrzewania podłogowego

0 komentarze:

Prześlij komentarz