Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

Karnawał to huczny okres zimowych bali i maskarad. Trwa od święta trzech króli do wtorku poprzedzającego środę popielcową. Czas zabaw warto uczcić na salach tanecznych, w klubach bądź w domu. Aby organizowana impreza w domu nie przekształciła się w zwyczajne spotkanie ze znajomymi, warto stworzyć w pomieszczeniu wyjątkowy klimat. Karnawałowe dekoracje, żywiołowa muzyka i wygospodarowana przestrzeń do tańczenia mają szansę oderwać gości od stołu.

Inspiracje do zyskania baśniowej, magicznej atmosfery można czerpać ze słynnych pochodów w Rio de Janeiro lub samemu obmyślić motyw przewodni. Elementami dekoracji mogą być nie tylko serwetki, obrus czy kolorowy komplet naczyń, ale także zachowane w tej tonacji wstążki, balony, sztuczne kwiaty, piórka, weneckie maski, serpentyny i confetti. Nie może zabraknąć błyszczących gadżetów. Intensywny fiolet, amarant czy granat doskonale komponuje się ze srebrem i złotem. Można stworzyć kompozycje z bombek, pióropuszy, satynowych tkanin, koronki. Ciekawym pomysłem jest rozwieszanie papierowych łańcuchów np. palm nad stołem. Jeżeli zrobienie tego typu dekoracji przerasta nasze zdolności, można kupić gotowe wyroby. Jeszcze większych umiejętności wymaga konstruowanie masek karnawałowych. Najpiękniejsze powstają z użycia masy papierowej, której można nadać profil twarzy bądź płaskie maski na patyku z tektury kunsztownie haftowane. Warto zachęcać najmłodszych do pomocy przy wykonaniu dekoracji i elementów przebrania. Samemu stworzone maski oraz wachlarze są wspaniałą pamiątką, która przy delikatnym traktowaniu zachowa się na długie lata.


Na stole karnawałowym nie powinno zabraknąć kolorowych przekąsek: np. smakowitych babeczek, kanapek, owocowych koreczków. Dobrym pomysłem jest szwedzki stół, pozwalający uzyskać więcej przestrzeni do tańców. Do tego przyda się chociaż jeden ciepły posiłek np. meksykańska tortilla w farszem. Miłą niespodzianką będzie przygotowanie menu z nazwami drinków, serwowanymi przez całą noc. Karnawał to doskonała pora wypróbowania nowych przepisów, aby pozytywnie zaskoczyć gości egzotycznymi specjałami.

1 komentarze:

szania pisze...

Maski z masy papierowej robiłam w podstawówce, ale miła zabawa .. :)

Prześlij komentarz