Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

Decydując się na budowę domu lub innego budynku, inwestorzy zazwyczaj chcą przedstawić przy pomocy wizualizacji, jak taki budynek będzie wyglądał w przyszłości. Mimo zaawansowanej technologii i możliwości nowoczesnych komputerów, sam film czy projekt 3D na ekranie może nie wystarczyć. Często, inwestorzy decydują się na wykonanie makiet architektonicznych, które oferują dużo lepsze możliwości wizualizacji projektu. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele technik szybkiego i relatywnie taniego wykonania takich makiet. Jedną z nich jest drukowanie przestrzenne, tak zwany rapid prototyping.

Makieta architektonicznaMetoda druku 3D polega na nanoszeniu nowych elementów makiety warstwa po warstwie. Specjalna drukarka nanosi proszek wymieszany z klejem, który zasychając krok po kroku tworzy makietę. Metoda ta jest tak elastyczna, że umożliwia wydruk makiet z całym wystrojem wnętrza, a dodatkowe opcje kolorowania pozwalają na tworzenie naprawdę zaawansowanych makiet.

Koszty wykonania takich modeli zależą od wielu czynników, w tym od wielkości i ilości zużytego materiału, stopnia skomplikowania modelu, czy opcji dodatkowych, takich jak naniesienie kolorów, pokrycie lakierem, itd. Można przyjąć, że cena druku 3D dla standardowego budynku waha się od 1000 do 3000 zł.

Źródło: Hive3D - druk 3D - makiety i modele architektoniczne

Makieta 3D chaty góralskiej

Model domu 3D

Modele 3D wieżowcówZobacz też:
Ile kosztuje wykonanie makiety hali?
Nowoczesne projekty kuchni
Etapy budowy domu
Architektura, projekty wnętrz - oferty

0 komentarze:

Prześlij komentarz