Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

Bez względu na zmieniające się trendy mody w aranżacji wnętrz biel zdaje się nigdy nie tracić na zastosowaniu. Białe ściany nieodłącznie kojarzą się z czystością, świeżością oraz lekkością. Pomagają uzyskać schludny, profesjonalny wygląd domu, który stwarza wrażenie bardziej przestronnego, większego. Nawet zwolennicy odważniejszych kolorów wybierają biel jako bazę umożliwiającą eksperymentowanie z intensywnymi barwami.

Pomalowane na biało ściany nie muszą wcale być nudne, dzięki stosowaniu na pozór krzykliwych połączeń z mocnymi odcieniami np. burgundu, szarości, fioletu i granatu. Kontrastowe zestawienia świetnie współgrają w nowocześnie urządzonych pomieszczeniach. Aby przełamać jednolitą biel, można wykorzystać różne dodatki między innymi wybrać meble w kolorze wenge, mahoniu czy ciemnej wiśni. Śnieżnobiałe ściany chętnie łączy się z różnymi strukturami od eleganckich tapet po klasyczną cegłę klinkierową. Są także doskonałym tłem do akcentowania ciekawych elementów wystroju wnętrza. Pozwalają wyeksponować doceniany przez nas obraz, rzeźbę, ozdobną komodę czy toaletkę, ponieważ łatwiej przy nich skupić uwagę na szczegółach.

Nieraz słyszy się zarzut, że białe ściany są zbyt spokojne i zwyczajne, jednak w zestawieniu z innymi kolorami mogą stworzyć nietuzinkowe wnętrze. Łączenie bieli zarówno z zimnymi jak i ciepłymi barwami staje się dużo prostsze niż dobieranie dwóch zupełnie różnych. Wiele osób decyduje się na bezpieczniejszą wersję monochromatycznych pokoi w obawie przed niepasującymi do siebie kolorami farb. Trudno podjąć ryzyko łączenia fioletu z żółtym, pomarańczy z turkusem, czy różu z lionką. Do tego dopasowanie w takim pomieszczeniu już samych paneli może być kłopotliwe, nie mówiąc już o dodatkach jak zasłonki. Stąd aby nie rezygnować z ulubionych kolorów, łącząc je z bielą unikniemy ewentualnej wpadki.

0 komentarze:

Prześlij komentarz