Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

Decydując się na wybór firmy oferującej usługi budowlane powinniśmy zorientować się w przeciętnych cenach za podstawowe usługi, aby mieć powody do negocjacji i ewentualnie sprawdzić wiarygodność wykonawców.

Przede wszystkim, ceny za usługi budowlane możemy sprawdzić w internecie - szukając cenników firm budowlanych. Wystarczy w Google wpisać "ceny usług budowlanych". I tak na przykład dwuwarstwowe malowanie ścian farbą emulsyjną, bez materiału może kosztować od 5 do 10 zł / metr kwadratowy, a tapetowanie ścian to koszt rzędu 9-11 zł za metr kwadratowy.

Warto też odwiedzić popularne fora budowlane. Zazwyczaj znajdują się tam specjalne działy dotyczące kosztów poszczególnych usług budowlanych, gdzie na pytania tego typu odpowiadają albo specjaliści, albo reprezentanci firm budowlanych, którzy jednocześnie w ten sposób starają się pozyskać klientów. Możemy zadać nowe pytanie dokładnie objaśniając zakres prac, lub przejrzeć wcześniejsze posty.

Zapytanie dotyczące ceny za usługi budowlane na jednym z forów

Oczywiście dobrym pomysłem jest też zapytanie się znajomych lub rodziny, którzy korzystali z usług budowlanych w ostatnim czasie i orientują się jeszcze w kosztach, które ponieśli.

Każdy sposób jest dobry, by zdobyć wiedzę i tak przygotowanym przystąpić do negocjacji z ekipą budowlaną.

0 komentarze:

Prześlij komentarz