Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

W sieci nie ma niestety zbyt wielu darmowych programów do projektowania ogrodów. Są jedynie kilkunastodniowe wersje testowe lub bardzo okrojone wersje sharewarowe. Jedynym programem do projektowania ogrodów, który jest w pełni darmowy i umożliwia tworzenie zaawansowanych projektów jest Google SketchUp.

Google SketchUp łączy w sobie intuicyjną i relatywnie prostą obsługę Google ze sporymi możliwościami programów graficznych. Nie jest to typowy program do projektowania ogrodów, ale ze względu na możliwości i tysiące modeli dostępnych w sieci może znakomicie spełniać tą funkcję (oczywiście tylko dla "domowego" projektowania ogrodów, profesjonalne firmy z pewnością nie zadowolą się jego możliwościami).

Dzięki prostej obsłudze nawet mniej zaawansowany użytkownik po godzinie może zacząć tworzyć prosty projekt ogrodu (ten zaczątek projektu poniżej stworzyłem już po 20 minutach korzystania z programu)

Darmowy program do projektowania ogrodów - Google SketchUp

Google SketchUp umożliwia tworzenie projektów korzystając z wielu "kamer" i widoków. Możemy też ograniczyć wyświetlanie tekstur na czas projektowania aby przyspieszyć działanie programu:

Projekt ogrodów - widok z góry

Na stronie sketchup.google.com/3dwarehouse/ mamy do wyboru tysiące gotowych modeli stworzonych przez użytkowników - drzew, kamieni, tekstur, ławek, ogrodzeń i innych. Każdy projekt możemy pobrać za darmo i zaimportować do swojego projektu ogrodu.

Na stronie 3D Warehouse są nawet gotowe projekty domów i ogrodów, które możemy otworzyć i zmieniać według własnych preferencji:

Gotowy projekt ogrodu wykonany przy pomocy Google SketchUP

W kolejnym poście opiszę kilka kroków do stworzenia podstawowego projektu ogrodu.

Zobacz też gotowe projekty ogrodów wykonane w Google SketchUp oraz obsługę programu Google SketchUp »
Darmowy program do projektowania wnętrz

0 komentarze:

Prześlij komentarz