Blog budowlany

Prywatny blog budowlany - porady dotyczące budowy domu, wykończenia wnętrz, projektowania i pielęgnacji ogrodu.

Gdy sprzedajemy mieszkanie, zazwyczaj chcemy osiągnąć jak największą cenę, ale tak, by jednocześnie nie zrazić potencjalnych kupców. Cena mieszkania zależy od wielu czynników, takich jak lokalizacja, wiek budynku, metraż, jakość wnętrz. Na większość z nich nie mamy wpływu, oprócz tego ostatniego. Odpowiednie, tanie przygotowanie mieszkania do sprzedaży może zwiększyć zainteresowanie kupców oraz maksymalną cenę, jaką możemy osiągnąć nawet o kilka tysięcy.

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Posprzątaj
Przede wszystkim powinniśmy posprzątać mieszkanie. Porządne posprzątanie nic nie kosztuje, a może diametralnie poprawić wygląd wnętrza. Brudne okna, zlewy z nalotem, plamy na dywanie - to wszystko będzie odpychać potencjalnych kupców, nawet, jeżeli będą zdawać sobie sprawę, że to tylko drobnostki. Warto też zadbać o zapach - wywietrzyć mieszkanie przed przedstawieniem, czy nawet kupić jeden z zapachów do wnętrz. Dzięki temu wasze mieszkanie będzie się o wiele lepiej kojarzyć potencjalnym kupcom.

Usuń niepotrzebne graty
Warto też pozbyć się z mieszkania urządzeń czy sprzętu, który nie jest potrzebny. Narty trzymane za szafą, rower na balkonie, stary telewizor w szafie - tego typu sprzęty powinniśmy wynieść do sąsiadów lub piwnicy. To też dotyczy wnętrza szafek. Kupujący lubią zaglądać we wszystkie kąty, otwierać szuflady i szafki. Wszystko co nie jest potrzebne powinno się znaleźć poza mieszkaniem.

Pomaluj ściany
Przejrzyj wszystkie ściany i sufity w poszukiwaniu plam i zacieków. Jeżeli natrafisz na takie brudy, wtedy bezwzględnie należy pomalować całe pomieszczenie. Koszt takiego "remontu" to kilkadziesiąt / kilkaset złotych, a rezultaty mogą być dużo bardziej korzystne.

Skrzypiące drzwi i okna
Nasmaruj zawiasy skrzypiących drzwi i okien. Wydatek znowu niewielki, a szkoda, żeby efekt mieszkania zepsuł nieprzyjemny dźwięk skrzypienia.

Listwy, okleiny, materiały eksploatacyjne
Podoklejaj wszystkie odstające okleiny, boazerie i listwy. Wymień przepalone żarówki, napraw cieknące krany i spłuczkę.

Pozbądź się rzeczy prywatnych
Kupiec oglądając mieszkanie stara się wyobrazić sobie jak sam będzie w nim mieszkał. Dlatego warto wynieść lub schować wszystkie rzeczy prywatne - zdjęcia, ewentualne puchary, medale, etc.

Takie przygotowanie mieszkania jest dosyć proste i mało kosztowne, a może znacznie poprawić efekt, jaki wywołamy na potencjalnym kupcu, co wpłynie na jego zainteresowanie i możliwość podyktowania wyższej ceny.

0 komentarze:

Prześlij komentarz